آیا میدانید عکاسی چیست؟

photoshop (به انگلیسی: Photoshop، به معنی کارگاه عکس) به دست شرکت adobe ایجاد شده .فتوشاپ عکاسی به منظور روتوش تصاویر گرافیکی مانند: ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی و یا دگرگونی عکس‌ها و نگاره‌ها بکار می‌رود. نرم افزار فتوشاپ از دسته نرم افزارهای Image Editor می باشد به این معنا که به کمک این نرم افزار می توان بر روی تصاویر ویرایش نمودعلاوه بر این میتوان تصاویر جدیدی را نیز توسط فتوشاپ خلق نمود

دوره آموزش فتوشاپ عکاسی

فتوشاپ در تمامی افرادی که با گرافیک سر و کار دارند مورد استفاده قرار میگیرد. فتوشاپ ابزاری ست برای همه کسانی که در کامپیوتر با گرافیک ثابت و حتی متحرک سرو کار دارند . گرافیست ها، طراحان سایت ،ناشرین کتب و مجلات، چاپخانه ها، شرکت های تبلیعاتی،سازندگان انیمیشن،  عکاس ها، نقاشان هنری طراحان نرم افزارها،  و …. به فتوشاپ احتیاج دارند. در عصر حاضر فتوشاپ دیگر یک نرم افزار نیست بلکه یک صنعت در حرفه تصویر است.photoshop یکی از محبوبترین برنامه برای ایجاد و روتوش تصاویر است.بطور کلی یکی از معروفترین نرم افزارهای عرصه گرافیک استشما برای یادگیری این نرم افزار محبوب میتوانید در دوره های گرافیک شرکت نمایید.

در فتوشاپ طراحان این امکان را دارند تا بتوانند تصاویر مورد نظرشان را ایجاد ،تغییر سایز ،اصلاح نور ،تلفیق و دیگر تغییرات را ایجاد نمایند. این نرم افزاربیشتر در میان عکاسان و طراحان گرافیک حرفه ای محبوب است. اگر چه فتوشاپ برای ویرایش عکس ها و پرینت طراحی شده، اما از فتوشاپ برای تولید عکس های محتوای وب کاربرد دارند. فتوشاپ همچنین ارتباط قوی با دیگر نرم افزار های Adobe برای ویرایش، ساخت انیمیشن و CD های آموزشی دارد. فایل ها در فرمت اختصاصی فتوشاپ (PSD) می تواند به کورل،InDesign، Image Read   ،premiere ،،ایلاستریتور ،افترافکت و Encore DVD انتقال داد و از محیط این نرم افزارها و بالعکس به محیط فتوشاپ منتقل نمود.


مطالب مزتبط :

دوره آموزشی InDesign

آموزش کورل