در مورد مهارت icdl چه میدانید؟

اینکه بگوییم در دنیای امروز نمیتوانیم بدون کامپیوتر زندگی کنیم کمی اغراق امیز است؛ اما نگاهی گذرا به سیستم ها و وسایلی که به طور روزمرّه از آن استفاده می کنیم، این گفته را اثبات میکند.سیستم های هوشمند کارت اعتباری، دانشگاه مجازی، کتاب های الکترونیکی، خریدهای آنلاین، تلفن های همراه، وسایل خانگی دیجیتال، دوربین های مگاپیکسلی، ساختمان های هوشمند و… تنها قسمت کوچکی از دنیای دیجیتال کنونی هستند که نیاز به استفاده و آشنایی با کامپیوتر را برای ما ملموس تر می سازند؛اما به دلیل گستردگی بیش از حد  از طرف دیگر،ازدیاید نرم افزارها و سخت افزارهایی که دائما در حال تغییر است این مجال را به ما نمیدهد که بتوانیم در تمام یعرصه های کامپیوتری رشد نماییم و اموزش ببینیم. هیچ کس انتظار آن را ندارد که همه افراد به صورت حرفه ای و دانشگاهی، مسائل مربوط به دانش کامپیوتر را فرا گیرند. اما مشکل آن جاست که اکثر علاقه مندان به فراگیری دانش و مهارت کامپیوتر، نمی دانند از کجا باید این آموزش ها را آغاز کنند. به عبارت دیگر، چگونه می توان فهمید مهارت حاصل از این یادگیری، ما را در یافتن موقعیت های شغلی بهتر یاری می کند؟

شما میتوانید در شرکت در یک کلاس آموزش icdl تمامی ۷ مهارت آن را آموزش ببینید.

سال ۱۹۹۵م. انجمن جوامع حرفه ای انفورماتیک اروپا با تشکیل گروهی ویژه، روشی برای ارتقای سطح مهارت های فن آوری اطلاعات در سراسر اروپا ابداع نمود.

با برگزاری آزمون های آموزشی در کشور فنلاند، گواهی نامه اروپایی کاربری کامپیوتر (ECDL) به رسمیت شناخته شد.(ECDL) سپس در اوایل آگوست سال ۱۹۹۶م. در سوئد و به تدریج در سراسر اروپا و در سطح بین الملل نیز مطرح گردید.

به این ترتیب ECDL اروپایی، به خارج از مرزهای اروپا نیز راه یافت و به عنوان ICDL یعنی گواهی نامه بین المللی کاربری کامپیوتر شهرتی جهانی یافت.

ICDL(International Computer Driving Licence) دارا بودن مهارت شما در بکارگیری کامپیوتر در مهارت های هفتگانه کامپیوتر را تایید مینماید.

فعالیت های ICDL در ایران با برگزاری اولین آزمون بین المللی ICDL و با حضور مسئولان و ناظران مربوط، ۱۱ بهمن ماه ۱۳۸۳ش. در مجتمع هوشمند سیرجان به عنوان اولین مرکز آزمون (test center) آغاز شد و به این ترتیب، کشور ما نیز به جمع بیش از ۱۰۰ کشور مجری ICDL در دنیا پیوست. هم اکنون نیز مراکز آزمون با نظارت دفتر تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در تهران، فعالیت های ICDL را انجام می دهند.

شما برای دریافت مدرک icdl باید در دوره های آن شرکت نمایید .

آموزشگاه icdl در غرب تهران

متقاضی برای به دست آوردن مدرک ICDL باید در امتحانات این هفت مهارت قبول شود. هر فرد بدون توجه به سن، جنس، تحصیلات، تجربه یا پیش زمینه، می تواند در این آزمون ها شرکت کند. این آزمون ها عبارتند از:

۱٫ مفاهیم اساسی IT.

۲٫  ویندوز.

۳٫ کلاس اموزش ورد

۴٫ کلاس آموزش اکسل

۵٫  Access.

۶٫ Power Point

۷٫ خدمات اطلاعاتی شبکه – اینترنت و پست الکترونیک.

شما میتوانید برای گذراندن تمامی دوره های کامپیوتری یک آموزشگاه مناسب را برای آموزش انتخاب نموده و نسبت به گذراندن دوره ها اقدام نمایید.