مزایای یادگیری دوره رویت

در بین نرم افزارهای معماری ،نرم افزار رویت در زمینه مدلینگ به یک نرم افزار کلیدی در جامعه AEC تبدیل شده است.نرم افزار رویت یک نرم افزار طراحی معماری است که موجب ایجاد تغییرات بسیاری در drafting و مدل سازی شده است.

دوره های آموزشی نرم افزار های معماری

از میزان فروش بالای این نرم افزار در بین سایر نرم افزارهای معماری میتوان به این نتیجه رسید که در بین سایر نرم افزار ها محبوبیت زیادی را در بخش نرم افزارهای BIM دارد .(BIM به معنی مدلسازی اطلاعات ساختمانی)

بنابراین اگر دانشجوی معماری هستید ،آموزش نرم افزار رویت یک ضرورت است و نه یک انتخاب برای شما.علاوه بر این نرم افزار اتوکد نیز جزو مواردی است که باید گذرانده شود که در مقاله ای دیگر بدان خواهیم پرداخت.

کلاس آموزش اتوکد سه بعدی

طبق گزارش یکی از شرکت های معتبر در زمینه ساخت و ساز درسطح جهانی بنام BluEnt مزایایی برای نرم افزار رویت برشمرده شده که به شرح زیر است:

امکان یپش نمایش از ساختمان در مدلینگ BIM سه بعدی:

در این نرم افزار مدلسازی پارامتریک برای طراحی مفهومی وجود دارد.در نرم افزار رویت این امکان را برای معماران مهیا میکند که طرح کلی ساختمان را به مشتری نشان داده تا قبل از اجرا تغییرات و اشکالات ان را اعمال و رفع نمایند.این تصاویر به طراحان این اجازه را میدهند تا ساختمانی که در آینده قرار است ساخته شود را ببینند و و بتوانند نواقص احتمالی آن را پیش از انجام پروژه رفع نمایند.

ایجاد تغییرات سریع ،بدون تکرار:

در طول طراحی ساختار ساختمان و نقشه طبقات ،بشکلی دائم و منظم در حال تغییر است.اما در صورتیکه این طرح با رویت طراحی شده باشد ،اعمال تغییرات بسیار سریع صورت میپذیرد.همانگونه که میدانید تمامی اجزای یک ساختمان من جمله برش ها ،پلان ها ،نماها و دیدها با یکدیگر مرتبط اند.لذا با اعمال هر تغییری که محیط های دیگر را متاثر نماید ،نرم افزار بطور خودکار این تغییرات را در محیط اعمال میکند و محیط را متاثر از تغییر ایجاد شده را به واسطه خود شما بهتان نمایش دهد.

مجموعه ای بزرگ از کامپوننت های پارامتریک ساختمان:

این نرم افزار شامل کامپوننت های پارامتریک بسیار زیادی است که به ما امکان این را میدهد بشکلی بسیار سریع در این کامپوننت ها بتوانیم تغییرات را اعمال نماییم.علاوه بر این میتوان این کامپوننت ها را ذخیره نمود و در پروژه های دیگر از آن ها استفاده نمود و در زمانی که پروژه جدیدی را طرح ریزی مینمایید از این ابجکت های پارامتریک ذخیره شده به عنوان رفرنس میتوانید برای مشتریانتان از آن بهره مند گردید.

براورد دقیق متره و هزینه ها:

توسط نرم افزار رویت میتوانید اندازه ها را بشکل خودکار محاسبه نمایید.بدین معنی که در زمان تعریف یک پروژه میزان متریال مورد نیاز شما را برایتان تعریف مینماید که با توجه به آن میتوانید هزینه پروژه خود را محاسبه نمایید.این موضوع برای سرمایه گذاران یک پروژه امری حیاتی است.

انعطاف پذیری بالا:

بر خلاف نرم افزار اتوکد ،نرم افزار رویت این اجازه را به شما میدهد که بتوانید داده های طراحی و پروزه را داخل برنامه بصورت ذخیره در آورید و در پروژه های دیگر از آن استفاده نمایید.

این قابلیت به کاربران مختلف این امکان را میدهد که بر روی یک پروژه مختلف کار کنند وتغییرات را برروی آن ذخیره نمایند.علاوه بر این امکانات ،میتوان خروجی و ورودی های DWG، DXF، DGN، PDF، JPEG را گرفت.

علاوه بر این موارد میتوانید دوره آموزش ۳dmax را نیز برای دوره های معماری انتخاب نمایید.

آموزشگاه ۳dmax