مزیت های یادگیری فتوشاپ

در ابتدا فتوشاپ بعنوان یک یبرنامه به جهت چاپ طرح ها بر روی کاغذ کاربرد داشت.اما پس از کدتی در تمام اموری که به نوعی با گرافیک سر و کار داشتند مورد مصرف قرار گرفت.بعنوان مثال عکس ها ، پوستر ها ، جلد نشریات ، بلیبوردهای خیابانی ، تیتراژ فیلم ها ، رابط های گرافیکی نرم افزار ها ، سایت ها و … برای طراحی کلی و یا برای اینکه زیباتر به نظر برسند نیاز دارند تا یک بار توسط نرم افزار فتوشاپ ادیت شوند.

توسط این نرم افزار میتوان چندین عکس را تلفیق نموده و عکسی واحد را پدید آورد بطوری که کسی متوجه ساختگی بودن آن نشود.

اگر در آلبوم خود عکس های قدیمی دارید که به مرور زمان باعث شکسته شدن عکس و گاها با از بین رفتن قسمتی از عکس مواجه است ، میتوانید با استفاده از فتوشاپ این عکس ها را ترمیم و یا اگر کیفیت تاری دارند ، کیفیت آنها را ارتقا داد.همچنین میتوان توسط فتوشاپ عکس های سیاه و سفید را به عکس های رنگی تبدیل نمود.

علاوه بر این ها کاربرد دیگر فتوشاپ در طراحی قالب های وبسایت است.به طوریکه قبل از اینکه وبسایتی طراحی شود ابتدا یک دمو توسط فتوشاپ به مشتری نشان داده میشود و سپس در صورت تایید وی طراحی و کد نویسی وبسایت استارت میخورد.البته این کار توسط افزونه های دیگری نیز قابل انجام است ولی تبدیل فتوشاپ به کد بسیار ساده تر صورت میپذیرد.

آموزش حرفه ای فتوشاپ

یکی دیگر از مواردی که میتوان توسط فتوشاپ طراحی نمود ،طراحی بنر سایت ها یا همان گیف است.

طراحی تمامی اینفوگرافی های موجود نیز توسط این نرم افزار محبوب صورت میگیرد.

علاوه بر تمام موارد اعلام شده طراحی کارت ویزیت ، بروشور ،پوستر ،بیلبوردها و استندها ،مجلات و … نیز توسط فتوشاپ انجام میشود.

در انتها این نکته را نیز یاد اور میشویم که در صورتیکه نیاز به یادگیری و یا کار با نرم افزارهایی نظیر کورل و یا ایلاستریتور را دارید بهتر است که قبل از شروع به آموزش این نرم افزارها که در زمینه طراحی وکتوری و صفحه آرایی بکار میروند ، محیط و ابزار های فتوشاپ را آموزش ببینید تا بتوانید به راحتی با ابزارهای این دو نرم افزار کار کرده و تصاویر را بین دو محیط انتقال دهید.

دوره آموزش ایلوستریتور

با نگاهی عمیق به بدنه امور گرافیکی در خواهید یافت که فتوشاپ در تمامی نرم افزارهای گرافیکی به مانند یک مادر عمل کرده که در تمامی آن ها به نوعی با فتوشاپ در گیر هستند.

در حقیقت نرم افزار فتوشاپ پیش نیازی است برای یادگیری نرم افزارهایی نظیر: نرم افزار کورل ، نرم افزار ایلاستریتور ، نرم افزار ایندیزاین ، نرم افزار افترافکت ،نرم افزار پریمیر  و ادیوس

برای ورود به بازار کار علاوه بر تسلط به مهارت های کامپیوتری icdl باید به نرم افزار فتوشاپ نیز مسلط باشید.

دوره آموزشی ایندیزاین

دوره آموزش نرم افزار فتوشاپ