نرم افزار اتوکد چیست؟

نرم افزار اتوکد یکی از برنامه هایی است که برای طراحی معماری و برای طراحی با کمک کامپیوتر ( CAD ) به صورت دو بعدی و سه بعدی و نقشه کشی است. نرم افزار AutoCAD از سال ۱۹۸۲ به عنوان یک برنامه دسکتاپ و از سال ۲۰۱۰ به عنوان یک برنامه موبایل، وب و فضای ابری با نام AutoCAD 360  در دسترس قرار گرفته است.

کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی

نرم افزار اتوکد که توسط شرکت Autodesk تولید و پخش شده است در ابتدا در سال ۱۹۸۲ ماه دسامبر عرضه شد و روی میکروکامپیوترهایی با کنترلر گرافیکی داخلی اجرا میشد. پیش از معرفی نرم افزار AutoCAD، بیشتر برنامه های CAD تجاری روی ابر رایانه ها یا مینی کامپیوترها اجرا می شدند و هر یک از اپراتورهای CAD (کاربران) در یک ترمینال گرافیکی مجزا کار می کردند.

نرم افزار اتوکد در دامنه وسیعی از صنایع توسط معماران، مدیران پروژه، مهندسان، طراحان گرافیکی و دیگر افراد مورد استفاده قرار می گیرد.بطور کلی هر امری که در حوزه معمای فعالیت دارد از استفاده نرم افزار اتوکد بی نصیب نیست. نرم افزار اتوکد از سال ۱۹۹۴، توسط ۷۵۰ مرکز آموزش در سراسر جهان قابل پشتیبانی است .

کلاس تخصصی آموزش اتوکد جایی است که میتوانید در آن اتوکد را به راحتی آموزش ببینید و از تمامی مزایای آن بهره مند شوید.

نرم افزار AutoCAD به عنوان پرچم دار محصولات شرکت اتودسک از مارس سال ۱۹۸۶ تبدیل به رایج ترین برنامه CAD در دنیا شده است.

نکته جالب اینکه اتوکد قبل از فتوشاپ یا حتی مایکروسافت ویندوز با عنوان Cad تجاری بر روی ابررایانه ها یا مینی کامپیوترها وجود داشته ولی اولین بار نرم افزار اتوکد در سال ۱۹۸۲ برای کاربرهای عام در نمایشگاه Comdex در لاس وگاس توسط کمپانی Autodesk رونمایی شد. اخرین ورژنی که در دسترس است نسخه ۲۰۱۹ آن است که با بروز رسانی های جدیدش امکانات فراوانی را در اختیار کاربران قرار میدهد.

بهترین جایگزین برای  قلم و میز کار و خط کش که جزو وسایل مورد نیاز معماران بوده ،نرم افزار اتوکد جایگزین آن شده که برای معماران بسیار مفید واقع شده است.و کاربرد های فراوانی مانند کشیدن انواع مستندات ساختمانی با ابعاد بسیار دقیق تر و با سرعتی فوق العاده را مهیا کرد،البته از نظر من برای انواع طراحی ها از جمله معماری بهترین راه شکوفایی ایده های ذهن،کشیدن با دست است،اما بعد از زدن طرح طبیعتا برای پایین آوردن میزان خطا وارد کردن نقشه در نرم افزار و در مرحله بعد برای دیدن فضا قبل از ساخت استفاده از نرم افزار قدرتمند ۳dsMax الزامی است.نرم افزار تری دی مکس جزئیات را بصورت سه بعدی نمایش میدهد.بدین منظور میتانید در دوره آموزش ۳dmax شرکت نموده و معماری را در این حوزه آموزش ببینید.