نقش رنگ در دکوراسیون داخلی

رنگ هایی که بسیار فعال هستند باعث می شوند تا عواطف و احساسات با توجه به میزان تندی رنگ ها تحریک شوند، در صورتی که رنگ های غیرفعال احساس آرامش بخشی و امنیت را به همراه دارند. رنگ های خنثی هم به میزان کم اثر عاطفی را دارند؛ اما باعث تعدیل شدن در رنگ های روشن و یا حتی تیره می شوند. رنگ شناسیآشنایی با تاثیر گذاری رنگ ها و استفاده ی مناسب از آن در جای مناسب آنها، یکی دیگر از اصلی ترین نکات در حوزه دکوراسیون داخلی منازل است. مهم ترین نقشی را که در طراحی و دکوراسیون داخلی وجود دارد، رنگ ها برعهده می گیرند؛ زیرا هر چیزی را که می بینیم دارای رنگی است. رنگ ها باعث می شوند تا چیزها را بیشتر احساس کنیم و به همین دلیل می توانیم بگوییم خودشان نیز دارای احساس هستند!

مطالب مرتبط : “دکوراسیون داخلی منازل کوچک

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی منازل

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی

رنگی مانند رنگ سبز به دلیل داشتن خاصیت خنثی بودن، برای دکوراسیون داخلی منزل فوق العاده است. رنگ سبز در تمامی جا های طبیعت وجود دارد، با هر کدام از رنگ های رنگین کمان هم همنشین می شود و یا حتی ظاهری فوق العاده به خود می گیرد؛ رنگی که بخاطر آرام بخش بودن آن، مناسب برای اتاق خواب ها و سرویس های بهداشتی است. رنگ زرد را همراه با رنگ های دیگر نیز به کار ببرید. به کار بردن رنگ زرد البته نه در حد خیلی تیره و یا خیلی تند؛ مثلا طلایی در اتاق های ناهارخوری باعث اشتهاآوری می شود. کرم نباتی، شاد و مناسب برای اتاق نوزادان است. رنگ زرد روشن در اتاق های ملاقات، اثری مثبت و خلاقیت بیشتری میدهد. رنگ زرد، رنگی است مثبت که می توانند برای اتاق نوجوانان هم بسیار مناسب باشد و حافظه افراد را تقویت می کند. این رنگ برای محیط های بسیار کوچک فوق العاده است و حالت خوشامدگویی و استقبال زیادی دارد اما چون به کار بردن یک دست آن در یک محیط داخلی، ممکن است باعث تندمزاجی و بدخلقی افراد شود، سعی کنید آن را با رنگ های دیگر نیز به کار ببرید.

*** مطالب مرتبط : “رنگ مناسب اتاق کودک
*** مطالب مرتبط : “راهنمای انتخاب برای رنگ مبلمان اداری

رنگ آبی و زرد، کنار دریا بودن را برای افراد تداعی می کند و زرد و سفید می تواند محیط را تمیز تر نشان دهد. رنگ زرد، می تواند گرما و آفتاب، درخشندگی آفتاب، نور، مثبت بودن و شادی را به خوبی القا می کنند و علاوه بر این حافظه را هم تقویت میکنند.