کاربردهای نرم افزار ایندیزاین

نرم افزار ایندیزاین نرم افزاری است که تا حدودی پیچیده به نظر میاید اما در این مقاله قصد بررسی کاربردهای آن را داریم.

تا قبل از ورود نرم افزار ایندیزاین به عرصه نگارش و صفحه آرایی ،ویراستاران وقت زیادی را برای نگارش و ویرایش کتاب صرف مینمودند و مرحله نگارش تا چاپ یک کتاب مدتی بسیار زیاد طول میکشید و این موضوع ماه ها زمان لازم داشت.علاوه بر اتلاف وقت بسیار زیاد ،نتیجه کار بشکل امروزی جذاب و زیبا نبود.اما امروزه به لطف نرم افزارهای صفحه آرایی موجود در بازار عمل صفحه آرایی با طرافیت و زیبایی جذابی صورت گرفته و در کمترین زمان ممکن این عمل شدنی است.یکی از این نرم افزار ها ،نرم افزار ایندیزاین است.

یکی از موفق ترین نرم افزارهای در جهت صفحه آرایی ،نرم افزار ایندیزاین ،محصول شرکت ادوبی است و در جهت نشر رو میزی ،صنعت چاپ ،صفحه آرایی و طراحی صفحات در سطح جهان با استقبال انبوه هنرمندان ،طراحان گرافیک و … مواجه گردیده.

شما میتوانید در آموزشگاه کامپیوتر انقلاب این نرم افزار را به بهترین نحو ممکن آموزش ببینید.

دوره آموزشی ایندیزاین

از جمله موارد استفاده نرم افزار ایندیزاین میتوان به طراحی و صفحه آرایی انواع مجلات ،کتاب ،بروشور ،روزنامه ،اگهی های تبلیغاتی و … اشاره نمود.

از نرم افزار ایندیزاین علاوه بر موراد بالا میتوان در ایجاد و ویرایش فایل های تصویری بصورت در کنار هم قرار دادن متون و عناصر نگاره ای را بشکلی جدید و بدیع بکار برد.

کاربرد ایندیزاین در طراحی

 1. طراحی انواع کارت ویزیت ،پوستر ،بروشور ،کاتالوگ و …
 2. طراحی انواع اینفوگرافی ،منوی رستوران ها ،جداول و تصاویر روی جلد
 3. برخورداری از ابزارهای قدرتمند جهت تایپو گرافی ،پاراگراف بندی ،اعواج و …
 4. طراحی انواع آگهی های تبلیغاتی اعم از تبلیغاتی دیجیتالی و تبلیغات چاپی
 5. همخوانی نرم افزار با دیگر نرم افزار های شرکت ادوبی که در حزه گرافیک به کار میروند و ممکن است در وند انجام پروژه به کمک شما بیایند نظیر : ایلاستریتور ،فتوشاپ ،فلش و …
 6. افزایش سرعت طراحی و چاپ با قابلیت غلط یابی خودکار
 7. طراحی انواع مجلات ،روزنامه ،بنر ،قرار داد ،فاکتور و …
 8. طراحی انواع دکمه های سایت
 9. طراحی انواع تقویم یا سالنامه ،گزارش های سالیانه ،خبرنامه ،رزومه
 10. طراحی انواع کتاب اعم از کتب چاپی نظیر مجلات و … و کتب الکترونیکی

علاوه بر موراد ذکر شده ، امکانات دیگیر را نیز ایندیزاین دارد که توسط آن میتوان امور بسیاری را انجام داد.

 • طراحی افکت های متنی در کاربرد نرم افزار ایندیزاین

در زمینه ساخت افکت های متنی دو نرم افزار فتوشاپ و ایندیزاین مورد استفاده قرار میگیرند.اما در صورتی که نیاز به ساخت سریع افکت با کیفیت بالایی داشته باشید ،نرم افزار ایندیزاین نسبت به فتوشاپ ارجحیت بیشتری دارد.این در حالی است که در صورت استفاده از فتوشاپ ،این کار نیاز به زمانی چند ساعته دارد.

 • اضافه کردن جلوه ویژه و بافت به اشیا

پنل افکت در ایندیزاین برای هر طراحی جذابیت های خاص خودش را دارد که توسط این افکت ها میتواند جلوه های ویژه ای را به هر متن یا اشیاء اعمال نمود.

 • ساخت ایپاپ (EPUB یا نشریات الکترونیکی پیشرفته)

نشریات الکترونیکی انقلابی در انتشارات جهانی بوجود اورد.با همه گیر شدن تلفن های همراه و تغییر سبک زندگی افراد و تمایل افراد به استفاده از زمان اندک خود به بهترین نحو ،استفاده از نشریات الکترونیکی بسیار رواج یافته است.در حالیکه بسیاری افراد استفاده از نرم افزار ایندیزاین را برای ساخت کتاب های الکترونیکی معمولی مانند Ebook مناسب میدانند ،اما لازم به ذکر است که استفاده از ایندیزاین برای طراحی نشریات الکترونیکی پیشرفته با فرمت EPUB نیز بسیار مورد استقبال طراحان قرار گرفته است.

 • طراحی انواع لوگو و تصاویر برداری و یا وکتور

برای خلق تصاویر برداری اکثر طراحان نرم افزارهای کورل و یا ایلاستریتور استفاده میکنند .اما نکته جالی اینکه از نرم افزار اینیدزاین نیز بشکلی قدرتمند میتوانید استفاده نمایید.

علت سخت بودن کار با نرم افزار ایندیزاین این است که ابزارهای آن کمی گنگ است و نمیتوان به راحتی فتوشاپ یا کورل و یا ایلاستریتور آن ا فراگرفت.

کلاس اموزش ایلاستریتور


مطالب مرتبط:

آموزشگاه آی سی دی ال در غرب تهران

آموزش کورل