۱۰ پلاگین وردپرس که حتما باید برای وب سایت تجاری خود از آن ها استفاده کنید

بسیاری از کاربران وردپرس به عنوان صاحبان کسب و کار، همیشه به دنبال پلاگین هایی برای بهبود کسب و کار خود هستند. در اینجا ده تا از بهترین افزونه های وردپرس برای وب سایت های تجاری را به شما معرفی میکنیم.

  • UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

ایجاد پشتیبان و یا همان بکاپ از سایت ها همیشه مهم و تاثیرگذار بوده است و این اهمیت در وب سایت های تجاری دو چندان میشود. افزونه های زیادی جهت ایجاد بکاپ وجود دارند اما یکی از بهترین افزونه ها UpdraftPlus نام دارد که خیال شما را از بابت گرفتن بکاپی امن و آسان راحت میکند.

  • Jetpack

یکی از افزونه های چند منظوره وردپرس است که توسط نویسندگان وردپرس ارائه شده است. ویژگی های این افزونه بسیار زیاد است اما برخی از قابلیت های این افزونه شامل : عملکردهایی جهت افزایش ترافیک و بهینه سازی سایت، امنیت و بکاپ، ایجاد محتوا، ارتباطات و گفتگو است. این افزونه با بیش از سه میلیون نصب فعال، واقعا یک افزونه مفید است.

  • Yoast SEO

اگر شما از کارکردن با قابلیت هایی که افزونه jetpack جهت بهینه سازی سایتتان در اختیارتان قرار میدهد خوشحال و راضی هستید، به این افزونه اختصاصی جهت سئو، نیاز ندارید، در غیر اینصورت پیشنهاد ما این است که حتما از این افزونه استفاده کنید. این پلاگین به شما در ایجاد محتوا، تجزیه و تحلیل صفحه، seo فنی، متا و لینک عناصر، نقشه XML، بهینه سازی RSS، بهینه سازی .htaccess و robot.txt و ادغام شبکه های اجتماعی کمک میکند.

  • Google Analytics

بازهم اگر شما از کارکردن با افزونه jetpack یا دیگر افزونه ها راضی هستید و ترافیک داده های خوبی دارید، نیازی به این افزونه نیست. در غیر اینصورت، میتوانید از این افزونه استفاده کنید. پیکربندی و استفاده از آن آسان است. این افزونه بین سایت وردپرسی شما و گوگل آنالیتیکس که سرویس تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل است اتصال برقرار میکند و تمامی داده های آنجا را به داشبورد وردپرس شما منتقل میکند. با این افزونه همچنین شما میتوانید پیگیری تبلیغات، حوادث، سفارشات، دریافت فایل ها، لینک ها و غیره انجام دهید.

  • Super Socializer

اگر قابلیت های مربوط به شبکه های اجتماعی که jetpack در اختیارتان قرار میدهد، برای شما راضی کننده نیست و تنظیمات سفارشی خود را نمیتوانید اعمال کنید، این پلاگین را امتحان نمایید. این پلاگین تقریبا با اکثر شبکه های اجتماعی فعال پشتیبانی میکند و قابلیت های بسیار متنوعی در اختیارتان قرار میدهد.

  • Akismet

هیچ سایتی، به خصوص یک کسب و کار، نمیتواند بدون یک پلاگین ضد اسپم زنده بماند. بهترین افزونه ضد اسپم تولیده شده در وردپرس، اکیسمت نام دارد. این افزونه همراه با نصب وردپرس در قسمت افزونه های شما نصب میشود و نیاز به نصب شما ندارد. فقط نیاز دارید تا شما آن را پیکره بندی کنید و یک Api کد وارد آن کنید تا محافظت از سایت شما آغاز شود. اکیسمت نظرات و فرم های ارسالی را جهت جلوگیری از ارسال اسپم، فیلتر میکند. اگر در پیکره بندی و استفاده از این افزونه دچار مشکل هستید، میتوانید با کلیک بر روی اینجا و مشاهده این آموزش، نحوه استفاده از این افزونه بسیار کاربردی و مفید را فرا بگیرید.

  • Mail Subscribe List

در حالی که بسیاری از سایت های کسب و کار میتوانند بدون پلاگین لیست سازی ایمیل به فعالیت خود ادامه دهند، قطعا استفاده از این افزونه ها در بازاریابی تاثیر بسیار خوبی بر کسب و کار شما میگزارد. افزونه های بسیار زیادی برای ثبت ایمیل بازدیدکنندگان وجود دارد اما هر کدام نقایص و محدودیت هایی دارند و همچنین رایگان نیز نیستند. اگر شما نمیخواهید پولی برای ویژگی هایی که واقعا کارایی ندارند پرداخت کنید و با یک پلاگین با ویژگی های پایه موافق هستید، این افزونه را امتحان کنید. این افزونه با ویژگی های تجملاتی تولید نشده است اما تمام امکاناتی که شما برای جمع آوری یک مجموعه از آدرس های ایمیل بازدیدکنندگانتان نیاز دارید به خوبی در اختیارتان قرار میدهد.

  • Newsletter

این افزونه شبیه به لیست ایمیل ها است، یک خبرنامه به طور کامل برای همه وب سایت های تجاری مورد استفاده نیست، اما اگر شما تعداد زیادی مشتری دارید، باید حس کرده باشید که یک خبرنامه بسازید. اگر شما قصد استفاده از یک پلاگین دارید، این پلاگین را میتوانید استفاده کنید. این خبرنامه نه تنها به شما اجازه ایجاد و ارسال ایمیل را میدهد، به شما اجازه ساخت استفاده از لیست ساخته شده را نیز میدهد.

  • WooCommerce

در حالی که برای بسیاری از سایت های تجاری این پلاگین هیچ کاربردی ندارد(مانند سایت های شرکتی یا مترجمین آزاد)، اگر شما در حال اجرای یک پروژه آنلاین هستید، ووکامرس یک افزونه بایدی است. این یک افزونه دیگر توسط سازندگان وردپرس است. با این افزونه اصول اولیه فروش محصولات فیزیکی و دیجیتالی را خواهید داشت و به لطف افزونه های متعدد آن، شما میتوانید یک فروشگاه واقعا کامل ایجاد کنید.

  • Contact Form 7

فرم تماس یک راه بیشتر برای برقراری ارتباط با مشتریان و یکی از ساده ترین راه ها برای ارئه فرم تماس حرفه ای است. این پلاگین همراه با بسیاری از گزینه های سفارشی سازی مانند CAPTCHA و یکپارچه سازی با Akismet برای به حداقل رساندن نظرات اسپم است.

با یک تم خوب و استفاده از این ده افزونه وردپرس میتوانید یک سایت درجه یک برای کسب و کار خود ایجاد کنید. البته، زمانی که هزاران افزونه بزرگ وردپرس وجود دارد، انتخاب تنها ۱۰ عدد از آن ها که برای همه بهترین باشند، سخت است. اما ما باور داریم مواردی که انتخاب کردیم، واقعا مفید و بهترین ها در بخش خود هستند.

منبع : samincom.com