UI کار حرفه ای شوید

در دنیای کسب و کار امروز ،امور از حالت فیزیکی و سنتی خارج شده و به سمت و سوی مجازی و الکترونیکی پیش میرود و به همان میزیان افرادی که وارد عرصه طراحی وبسایت میشوند نیز افزایش یافته است.اما سوالی که در این زمینه مطرح میشود این است که برای ورود موفق به عرصه طراحی سایت باید چه کرد ؟

شما باید برای این مسیر ، به سمت ui حرکت کنید.قبلا در مقاله ui چیست پیرامون ui به تفصیل صحبت کردیم و بیان کردیم که برای یادگیری ui ، شما باید در کلاس آموزش طراحی سایت شرکت کنید.اما چگونه یک طراح UI شویم.

اول توضیح مختصری از UI را برایتان بیان میکنیم.
UI به معنای ظاهر سایت و دقیقا جایی که کاربر با آن در ارتباط است.بعنوان مثال در یک وبسایت فروشگاهی ،کاربر ظاهر سایت را میبینید و عکس ها ،دکمه های خرید ،صفحات سفارش کالا و پرداخت را مشاهده میکند و با کد های آن که در پشت زمینه کار هستند کاری ندارد.

دوره آموزش رویت

چگونه طراح UI شویم

اصولا در طراحی وبسایت در کشور ایران طراحان UI کار به دو دسته تقسیم بندی میگردند.
۱٫ ان دسته از طراحانی که کدها را از دیگر سایت ها برداشته و شخصی سازی میکنند و در سایت خود استفاده میکنند.این دسته از طراحان اصولا چندین نمونه سایت خارجی را انتخاب و از کدهای آن ها استفاده میکنند که در برخی از موارد کار بسیاردشواری است زیرا کد نویسان آن سایت ها ،نتمامی کد ها را باز نگذاشته و در چوشه های زیرین مخفی نموده اند و یا حتی کدهای خود را بشکلی ناخوانا مینویسند تا امکان تقلب را از دیگران سلب کنند.
۲٫ دسته دوم اما هر طرحی از آن ها بخواهید را برایتان اجرا میکنند.خواه این طرح از یک سایت دیگر گرفته شده و یا بر روی کاغذ کشیده شده باشد!
اما برای اینکه در حوزه طراحی وبسایت بتوانید عملکرد قابل قبولی داشته باشید ،باید بتوانید در هر دو زمینه متبحر شوید و به آسانی هر نوع پروژه ای را انجام دهید.زیرا ممکن است یک مشتری به شما نمونه یک سایت خارجی را نشان دهد و از شما بخواهد عینا آن را برایش اجرا نمایید و یا حتی یک وایرفریم را در فتوشاپ به شما نشان داده و از شما میخواهد آن را اجرا نمایید.بنابراین باید آماده اجرای هر نوع از پروژه درخواستی از جانب مشتری را داشته باشید.
اما سوال مهم اینجاست که برای تبدیل شدن به یک UI کار حرفه ای باید چه کرد و از کجا شروع کرد؟بیایید به این سئوال پاسخ دهیم که چگونه طراح UI شویم.

شما میتوانید برای آموزش مهارت های انیمیشن من جمله دوره آموزش افترافکت  ثبت نام نمایید.

بعنوان پیش نیاز لازم است تا با کد نویسی های HTML.CSS اشنا باشید و بتوانید اسکلت و بدنه یک سایت را با آن پیاده نمایید.و پس از آن با استفاده از کدهای جاوااسکریپت ،جی کوئری برای ایجاد هوش مصنوعی در صفحاتتان بهره ببرید.خب! ممکن است شما بگویید که ما به این زبان ها مسلط نیستیم.کلاس آموزش جاوا اسکریپت آموزشگاه کامپیوتر پرتو، برای همین طراحی شده است.بعد از آن بهتر است کمی با زبان های برنامه نویسی شبیه asp.net و PHP آشنایی پیدا کنید.
توجه : برای آشنایی با زبان HTML از این مسئله اطمینان حاصل نمایید که نسخه HTML5  آن که آخرین به روز رسانی را دارد را آموزش میبینید .
پس از آموزش نوبت به تمرین میرسد که باید تمرینات خود را از سطوح کم استارت زده و ایرادات خود در امر کدنویسی را پیدا نمایید و نسبت به رفع آن ها اقدام نمایید.

بهترین آموزشگاه کامپیوتر

پیش از شروع بکار لازم است تا برخی موارد را دانسته و پس از آن به طراحی سایت اقدام نمایید.
اولین موردی که باید با آن آشنا شوید اصول رابط کاربری است.بدین منظور لازم است تا طرح خود را بشکل روانشناسانه بررسی نمایید تا طراحی خلاقانه ای داشته باشید.بدین منظور موارد زیر را بشناسید:
• آشنایی با رنگ ها
• ایجاد تعادل بین عناصر
• بکارگیری تضاد سازماندهی اطلاعات ضمن ایجاد تمرکز و رعایت سلسله مراتب
• رعایت استفاده از فونت مناسب و خوانایی مطالب
• انطباق پذیری طراحی با ویرایشگرهای مختلف

کلاس آموزش پریمیر

مرحله بعدی فرایند خلاقانه است بدین معنی که برای این مرحله باید چندین فاز را طی نمایید که عبارتند از :
o فاز کشف : به معنی شروع پروژه است که باید نسبت به جستجو و جمع آوری ایده ها اقدام نمایید.
o فاز تعریف : شما بعنوان یک طراح باید ایده حاصل از کشف خود را تعریف و خلاصه ای از پروژه پیش رو را برای خود مشخص نمایید.
o فاز توسعه : این فاز موجب بهبود ایده ها خواهد شد زیرا در این فاز راه حل ها نمونه سازی ،تست و تکرار میشوند .
o فاز تحویل : در این فاز پروژه نهایی به مشتری تحویل خواهد شد.

مطالعه نمایید.مطالعه روزانه به بالا بردن سطح اطلاعات شما تا حد زیادی کمک خواهد کرد.عادت مطالعه روزانه در مورد مقالات طراحی که در سایت ها به وفور یافت میشوند را در خود ایجاد نمایید.
از دیگر مواردی که به شما در جهتت تحقق اهدافتان کمک میکند ،طراحی پروژه های غیر واقعی است.بدین منظور میتوانید پروژه هایی که قبلا طراحی نموده اید را باز طراحی نموده و یا برای کسب تجربه پروژه های بزرگی مانند فیسبوک و یا دیجی کالا را طراحی نمایید.بدین صورت در جهت کسب تجربه به خود کمک نموده اید.
این موضوع را هرگز از یاد نبرید که برای موفق شدن از یک فرد با تجربه یا استاد آگاه کمک بگیرید.زیرا آن ها ضمن راهنمایی شما ،راهکارهایی برایتان ارائه میدهند که به منزله یک میانبر برایتان عمل خواهد کرد

دوره آموزش c++